Sports News

Falstart Grnika Zabrze. Modzieowiec bohaterem Cracovii [WIDEO] Pika nona

Mecz Górnika Zabrze z Cracovią, który w Zabrzu oglądało niespełna 17 tysięcy kibiców, zamykał inauguracyjną kolejkę sezonu 2022/23 ekstraklasy. Był on także debiutem w Górniku nowego trenera – Bartoscha Gaula, który latem zastąpił na tym stanowisku zwolnionego w dziwnych okolicznościach Jana Urbana.

Widzew po ośmiu latach wrócił do ekstraklasy. “Już nigdy nie będzie szedł sam”

Zasłużone zwycięstwo Cracovii w Zabrzu. Młodzieżowiec bohaterem

Debiut ten nie będzie jednak wspominany w Zabrzu zbyt dobrze, bo Górnik pod wodzą nowego szkoleniowca zawiódł i w pierwszej połowie dał się zdominować Cracovii. Goście wyszli na prowadzenie już po 24 minutach gry, gdy lewą stroną przedarł się w pole karne Michał Rakoczy i wycofał piłkę na siódmy metr przed bramką Górnika do Floriana Loshaja. Kosowianin obrócił się z nią i płaskim uderzeniem po rykoszecie zaskoczył innego debiutanta w zespole Górnika – bramkarza Kevina Brolla.

Tuż przed przerwą Cracovia dołożyła jeszcze drugie trafienie, po kolejnej bardzo składnej akcji zespołowej. W 41. minucie piłkę na prawym skrzydle rozegrali Jakub Myszor, Otar Kakabadze i Jakub Jugas. Czech wbiegł prawą stroną w szesnastkę i wyłożył piłkę Michałowi Rakoczemu, który mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał Brolla i do asysty z 24. minuty dołożył bramkę.

Bartosz Śpiączka i Maik NawrockiLegia zaczepia Koronę po poważnej kontuzji Nawrockiego. Szybka odpowiedź

Górnik Zabrze w pierwszej połowie był najbliżej strzelenia gola po strzale… obrońcy Cracovii Kamila Pestki, który głową był bliski zaskoczenia własnego bramkarza, jednak Karol Niemczycki zdołał świetnie odbić piłkę nogą. W drugiej części gry gospodarze próbowali wrócić do gry, ale ich próby były bardzo nieporadne i nie zmieniły już wyniku tego spotkania. W ostatnim meczu 1. kolejki Cracovia w pełni zasłużenie pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 2:0.